IE Warning
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!
 
 
 

Kurucumuz

kontukAslen Mardinli olup,1959 yılında Diyarbakır’ın küçük bir ilçesinde 9 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelmiştir.

1972 yılında çocuk yaşta İstanbul Kartal soğanlık beldesine geldi. Belde diyoruz çünkü 1980 öncesi Soğanlık belediyeydi.
İlk işi soğanlıkta ayakkabı boyacılığı sonra fabrika hayatı, fabrikada çalışırken Kartal akşam ticaret lisesine devam etti, askerlik hizmetinden sonra tahsil hayatına Kıbrıs’ta yüksek okulda devam etti.

Askerden sonra, serbest muhasebe mali müşavirlik bürosu açtı, hem iş hem okul büronun yanı sıra 1987 yılında market sektöründe ilk adımı soğanlıkta bakkal vari olarak Şafak ismi ile başladı. İki kardeşini de yanına alarak bugünkü Şafaklar market kardeşlerinin isim baş harfinden oluşan Şafaklar üç mağazasıyla kurumsal kimlik kazandı.

Allah izin verirse 2012 yılı hedeflerimiz bölgemize 2 şube daha ilave etmektir. Bölgemizde birçok sosyal ve kültürel alanlarda idarecilik yaptı, dernek ve partilerde yöneticilik yanı sıra şuanda ülkemizin yetiştirdiği ender kişilerden biri olan prof. dr. Numan Kurtulmuş beyin kurmuş olduğu Has parti Kartal ilçe başkanlığı kuruculuğunu üstlenmiş ve ilçe başkanı olarak görev yapmıştır.

Ülkemizi, İstanbullumuzu, Kartalımızı ve soğanlığımızı seven % 100 yerli sermayeli Şafaklar marketimizin kazancını kazandığı yerde yatırıma dönüştürüp bu bölgede oturuyor olmanın hazzını yaşıyan bizden biridir.

Bizim gibi olan firmalarda vardır elbet, ama bizi onlardan ayıran temel özellik yerli oluşumuz burada oturuyor olmamız yatırımımızı da burada yapmamızdandır.

Temel prensibimiz bizi aldatan bizden değildir. Hadisi şerifi kendimize temel ilke edinmiş yolumuza devam etmekteyiz.

Bugüne kadar bölgemizdeki müşterilerimize, dost ve akrabalarımıza, müşteri olduklarımıza, çalışanlarımıza, katkı sunduklarımız ve bize katkı sunan herkese ve bize bu fırsatı verdiğiniz için size teşekkür ederiz.

Şafaklar Kurucusu
Şükrü KONTUK